Sufity podwieszane

Sufity podwieszane

Sufity podwieszane są modne i trwałe.

Sufity podwieszane to modny element wystroju wnętrz. Z ich pomocą można wygłuszyć wnętrze lub obniżyć sufit. Konstrukcje te dają wiele możliwości aranżacyjnych. W tej kategorii dostępne są panele sufitowe i akcesoria. Można je wykorzystać do stworzenia sufitów podwieszanych w salonie, kuchni lub innym pomieszczeniu.

Jaką płytę sufitową wybrać?

Niezwykle ważne jest, aby do budowy konstrukcji sufitu podwieszanego używać sprawdzonych materiałów. W tej kategorii znajdują się płyty, które zostały specjalnie zaprojektowane do wykorzystania w konstrukcji sufitu. Są to płyty gipsowo-kartonowe, płyty z wełny drzewnej oraz płyty z wełny mineralnej. Dzięki temu można dopasować płyty do warunków panujących we wnętrzu. Można również wybrać płyty wodoodporne do łazienek, które są niewrażliwe na wilgoć. Płyty sufitowe są dostępne w różnych rozmiarach i profilach, więc można wybrać konstrukcje widoczne, częściowo ukryte lub monolityczne.

Panele sufitowe: Właściwości.

Przy wyborze płyt sufitowych należy wziąć pod uwagę następujące parametry: ich grubość, ciężar i właściwości akustyczne. Sufity pochłaniające dźwięk są doskonałym wyborem do pomieszczeń technicznych, sal ćwiczeń i innych przestrzeni wymagających izolacji akustycznej. Ważne jest, aby chronić swój dom przed pożarem. Płyty z wełny mineralnej mogą zapewnić dodatkową ochronę przed płomieniami.

Akcesoria do sufitów podwieszanych.

Aby zamontować sufit podwieszany, oprócz płyt należy użyć trwałych elementów mocujących. W naszym sklepie można znaleźć profile ścienne oraz profile główne, które tworzą szkielet dla sufitu podwieszanego. Do sufitów podwieszanych dostępne są wieszaki. W naszych sklepach można również znaleźć ruszty sufitowe, kątowniki i zestawy do montażu renomowanych producentów.

Sufit podwieszany krok po kroku.

Przed przystąpieniem do montażu sufitu podwieszanego konieczne jest dokonanie pomiarów i określenie wysokości sufitu. Należy pamiętać o uwzględnieniu punktów świetlnych i miejsc mocowania profili przyściennych. W naszym dziale porad i inspiracji dowiesz się, jak wykonać sufit podwieszany.

We can't find products matching the selection.