Kleje do systemów ociepleń

Kleje do systemów ociepleń

Systemy izolacyjne obejmują kleje.

Istnieje wiele materiałów, które można wykorzystać do ocieplania budynków. Istnieje co najmniej kilka rodzajów styropianu. Każdy rodzaj styropianu różni się pod względem właściwości, wyglądu, a czasem nawet sposobu montażu. Siatki elewacyjne są również ważne dla izolacji termicznej. Wybierz najlepszy klej do styropianu, jeśli chcesz uzyskać trwałe połączenie.

Kleje do styropianu można podzielić na dwie główne grupy: kleje niesystemowe i kleje systemowe. Kleje profesjonalne są częścią systemu izolacyjnego. Otrzymuje się gwarancję na system ociepleń, a klej do styropianu jest dokładnie dopasowany do specyficznych właściwości produktu. Są one również droższe od innych klejów. Substancje te wzmacniają klej i ułatwiają mocowanie styropianu. Zwykle jest to proszek, który może być rozproszony i wpływa na przyczepność.

Bardziej opłacalnym rozwiązaniem okażą się niesystemowe kleje do styropianu. Istnieją trzy rodzaje: uniwersalne kleje 2 w 1, kleje cementowe i kleje do osadzania siatki drucianej. O ile kleje do zatapiania można stosować również do mocowania styropianu, o tyle kleje do styropianu nie są odpowiednie do zatapiania siatki.

Siatka do styropianu i kleje do siatki zapewniają trwałość na elewacji.

Każdy system ocieplenia budynku musi być prawidłowo zamontowany. Styropian można przykleić do każdej powierzchni. Styropian można mocować do powierzchni za pomocą kołków, ale nie jest to zalecane. Wynika to z możliwości powstawania mostków termicznych, przez które ciepło ucieka z budynku.

Jest bardzo łatwy w użyciu i trwały, a do tego niezwykle skuteczny. Łatwo się go nakłada. Przyklejony do ściany styropian ma pełne właściwości termiczne. Nie ma w nim żadnych otworów ani szczelin, które mogłyby prowadzić do utraty ciepła. Klej działa jak izolator i jest wystarczająco elastyczny, aby wytrzymać ruchy budynku.

Znaczenie kleju do siatki jest nieco inne. Stanowi on podstawę dla elewacji, na której opiera się zaprawa tynkarska. Wzmacnia działanie ochronne i stabilizujące siatki elewacyjnej. Dzięki dużej elastyczności zapobiega pękaniu elewacji. Pełni zarówno funkcję estetyczną, jak i praktyczną.

Jakiego kleju należy użyć do izolacji?

Rozwiązania systemowe są ważne, aby system izolacyjny spełniał swoje zadanie w najbardziej efektywny sposób. Jest prawdopodobne, że kleje przeznaczone do określonych materiałów będą z nimi dobrze współpracować. Nie zawsze jest to możliwe. W takich sytuacjach należy rozważyć pewne właściwości klejów. Właściwości te są często oferowane w postaci suchych mieszanek. Wytworzona masa powinna być jednorodna. Weź pod uwagę przeznaczenie produktu i podłoże, na którym może być stosowany. Jest to jedyny sposób, aby klej nie rozpadł się na kawałki ścian.

Przyczepność jest kluczowym parametrem w klejach. Im lepsze właściwości kleju, tym ważniejsza jest zarówno jego elastyczność, jak i wytrzymałość mechaniczna. Właściwości te zapewniają stabilność izolacji termicznej. Musi być również dostępny klej mrozoodporny do stosowania na zewnątrz. Musi on również dobrze znosić działanie wody. Ważne jest, aby posiadał zdolność przepuszczania pary wodnej. Umożliwia to właściwą cyrkulację powietrza i zapobiega gromadzeniu się wilgoci w warstwach izolacji termicznej.

Preparaty do klejenia płyt styropianowych to przede wszystkim kleje cementowe i poliuretanowe. Kleje te mogą być stosowane wyłącznie do klejenia płyt styropianowych lub styrodurowych z betonowymi komórkami, pustakami i materiałami ceramicznymi. Można też kupić kleje poliuretanowe w formie pianki. Rozszerza się on po nałożeniu. Puszkę należy umieścić w pistolecie. Kleje te mają niewątpliwą zaletę: są gotowe do natychmiastowego użycia. Nie wymagają mieszania. Ponadto utwardzają się szybciej niż kleje cementowe do klejenia płyt styropianowych.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje klejów poliuretanowych: jednoskładnikowe i dwuskładnikowe. Za pomocą tych pierwszych można wykonywać połączenia elastyczne. Można je również stosować w różnych temperaturach. Kleje dwuskładnikowe składają się z mieszaniny żywicy i utwardzacza. Kleje te nadają się do wypełniania szczelin między warstwami izolacji.

Do klejenia siatki elewacyjnej można stosować kleje na bazie cementu. Można również znaleźć produkty, które można wykorzystać do montażu płyt styropianowych i styropianu. Stosowanie styropianu grafitowego ma specjalne wymagania. Zazwyczaj stosuje się uniwersalny klej montażowy. Możliwe jest również użycie kleju do siatki. Należy upewnić się, że klej jest wzmocniony włóknem szklanym.

We can't find products matching the selection.